Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w pigulce

#1 Postautor: mariusznowak » 03 gru 2017, 16:28

Posiadanie samej strony internetowej to już na dzień dzisiejszy zdecydowanie za mało. Minęły już dawno czasy, kiedy strony internetowe samoczynnie się pozycjonowały i uzyskiwały zadowalające wyniki bez nakładu pracy. Teraz sytuacja bardzo się zmieniła i wypromowanie strony internetowej nawet na stosunkowo mało konkurencyjne frazy wymaga właściwej wiedzy i nakładu pracy.

Czemu tak się dzieję i co się zmieniło na przełomie tych lat?

Po pierwsze powiększyła się liczba stron w Internecie. Teraz praktycznie każdy biznes jest oparty o stronę internetową. Nie ważne, czy jest to lokalna pizzeria czy ogólnopolski deweloper mieszkań. Każda z wymienionych firm ma stronę internetową, która prezentuje jej zakres usług w Internecie. Taki postęp wymusił modyfikacje w algorytmach wyszukiwarek i podejście do promowania strony internetowej. Nie wystarczy już samo stworzenie strony internetowej. Jest to dopiero początek. Następnym etapem jest reklamowanie posiadanej strony internetowej. Sposobów promocji jest kilka. Natomiast najbardziej popularną jest pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwarki. Ta metoda polega na wybraniu właściwej frazy: tanie strony internetowe lub zestawu haseł, na które strona internetowa ma być na pierwszych pozycjach w wynikach. Najczęściej strony internetowe są pozycjonowane na więcej niż jedno hasło. Do skutecznej promocji strony internetowej powinno się wybrać ich przynajmniej kilka. Poprzez takie podejście, promowane strony internetowe osiągają znacznie wyższe wyniki w wynikach wyszukiwań.

Kolejny sposób promocji strony internetowej to marketing szeptany. Polega on na tworzeniu wpisów na różnego rodzaju serwisach internetowych. Wpisy te mają zaintrygować potencjalnych kontrahentów do odwiedzenia naszej strony internetowej. Jeśli nasza firma jest producentem lub dystrybutorem unikalnego produktu, można budować wpisy bez linków. Wtedy zachęcamy podczas dyskusji do samodzielnego znalezienia oferowanego przez naszą firmę produktu. Marketing szeptany to raczej uzupełnienie pozycjonowania strony internetowej. Znaczna część osób szuka firm bezpośrednio w wynikach wyszukiwarek.

Kolejny rodzaj promocji strony internetowej to różnego typu portale społecznościowe. Najbardziej znany jest FaceBook, który daje duże możliwości reklamowe. Szczególnie przydatny dla stron internetowych, które posiadają w swojej ofercie kupowane produkty. Doskonale sprawdzi się do promocji ciuchów czy kosmetyków. Gorzej już będzie z marketingiem strony internetowej, która oferuje niszowe usługi.

Wróć do „Wasze opinie na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości