Czy jest sens wybierać w tego typu ogrodzenia?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy jest sens wybierać w tego typu ogrodzenia?

#1 Postautor: mariusznowak » 28 wrz 2016, 12:39

Witam. Zastanawiam się nad wyborem ogrodzenia do swojego domu. Posiadam działkę o powierzchni 1000 m2, która znajduje się w szczerym polu. Dlatego potrzebuję postawić około 120 m ogrodzenia. Nie mam sąsiadów, więc jestem zdany na swoje siły i nie mam co liczyć na współfinansowanie przez właścicieli przyległych działek. Spodobały mi się ogrodzenia tej firmy http://metfach.pl z Radomia. Mam tylko wątpliwości czy takie ogrodzenie będzie dobrze wyglądało w domu, który mieści się w szczerym polu. Kolejna sprawa to koszty zrobienia takiego ogrodzenia wokół całej posesji. Nie mam pojęcia ile może to wynieść - nawet w przybliżeniu. Dlatego będę wdzięczny za informacje od ludzi, którzy posiadają większe doświadczenie w tym temacie. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie cena.

podobne tematy:

krzysiekfila
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:51

Czy jest sens kupować w tego rodzaju ogrodzenia?

#2 Postautor: krzysiekfila » 28 wrz 2016, 13:01

Dzień dobry. Jeżeli chodzi o ogrodzenia do domu to mogę nieco tobie pomóc. Sam jakiś czas temu byłem na tym etapie budowy i posiadam spore rozeznanie na rynku. Jeśli mówisz o mieście Radom to ceny ogrodzeń będą tańsze niż w stolicy o około 20 %, gdzie ja zbierałem oferty. Jeśli musisz zrobić około stu dwudziestu metrów bieżących ogrodzenia to najtańsza opcja postawienia go z siatki to rząd 10 tysięcy zł. Do tego musisz doliczyć bramę oraz furtkę - koszt jakieś 4000 zł. Tych elementów nie przymocujesz raczej na słupkach metalowych i będzie konieczne wykonanie jakieś podmurówki i słupków wykonanych z cegły lub z prefabrykatów. Jeśli myślisz o czymś ładniejszym niż siatka to cena idzie w górę. U mnie, ogrodzenie z bramami kosztowało około trzydzieści tyś zł. Powszechnie używana cegła klinkierowa z przodu oraz 2 słupki z tyłu. Do tego przęsła wykonane ze zwykłego metalu.

podobne tematy:


Wróć do „Wasze opinie na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości