Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Czy to odpowiedni pomysł na portal internetowy?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 wrz 2016, 13:29

Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego serwisu WWW. Chciałbym aby portal internetowy dawał mi w przyszłości korzyści finansowe. Szukam jakieś dochodowej niszy, aby konkurencja nie była za duża. Zastanawiałem się nad czymś tego rodzaju. Nie jestem przekonany akurat do tej branży, ponieważ jest mi ona obca. Myślałem bardziej o czymś związanym z samochodami. Może strona internetowa, która posiada ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na to koncepcji. Ogólny pomysł to serwis, który posiada ogłoszenia firm od których pobieram kasę za reklamę. Czy taki biznes w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne zabawy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się także dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez dyrektorów firm. Tego typu imprezy firmowe są dobrze odbierane przez zaproszonych pracowników. Co więcej, jest to bardzo dobry wstęp do udanej integracji firmowej, jakże innej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Oczywiście powodzenie integracji pracowników zależy od dużej liczby aspektów. Trafione pomysły oraz ich wdrożenie, przygotowanie właściwego budżetu, umiejętne znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. W jaki sposób to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, należy mieć jasny ogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w firmie. Czemu ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, że piknik firmowy może stać się miejscem integracji, nawiązywania silniejszych relacji wśród pracowników, ich rodzinami, nie może być sytuacji, że relacje między ludzkie są kiepskie. Może to zaważyć choćby na frekwencji, jakości zabawy podczas imprezy rodzinnej przygotowanej przez firmę. Kiedy zaś relacje są właściwym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, procentując w przyszłości, kiedy mowa o właściwych relacjach międzyludzkich.
Właściwe planowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników powinna opierać się przede wszystkim na nieszablonowym pomyśle i dobrej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, ale przecież nie każda firma będzie w stanie zorganizować wielogodzinne spotkanie z dużą liczbą atrakcji. Dlatego dobrze jest rozpoznać potrzeby pracowników, wiedzieć ile dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to łatwiej jest przygotować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zapewnienie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Dużym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nikt nie będzie korzystał. Zaplanowanie programu, który nie zachęca uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Niezadowolenie pracowników, a szczególnie ich dzieci w żaden sposób nie wpłynie na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie wykazują najmniejszej chęci, żeby wyruszać na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Dlatego, szczególnie tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, niezbędnym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Właściwa organizacja imprez firmowych w Radomiu to klucz do rodzinnej zabawy Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to także sposobność pokazania najbliższym życia zawodowego, poznania osób, z którymi się pracuje, a także przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale również choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:43

Czy to dobry pomysł na serwis internetowy?

#2 Postautor: maxkolonko » 19 wrz 2016, 13:59

Dzień dobry. Z tego co mogłem wyczytać, to nie masz koncepcji na interes w Internecie i chcesz wykonać klon działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jeżeli myślisz poważnie o portalu internetowym to po na wstępie musisz zrobić porządny biznesplan działania. Napisz do kilku agencji interaktywnych i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz szacunkowy kosztorys takiego portalu WWW. Następnie spytaj się o sposoby i koszty jego promocji w wyszukiwarce. posiadają te dane posiadasz już rozeznanie o kosztach jakie musisz zainwestować w ten interes w pierwszym roku działalności. Przez ten okres twój serwis internetowy nie będzie przynosił większych dochodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie ma tu znaczenia czy będzie to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla prawników. Nikt nie zapłaci za promocję firmy na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w rzeczywistości.

podobne tematy:


Wróć do „Wasze opinie na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości