Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?


Wiadomość
Autor
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:18
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Jak często potrzebuje usług kominiarz w budynku jednorodzinnym?

#1 Postautor: mariusznowak » 19 maja 2016, 12:35

Dzień dobry. Ostatnio zainteresowałem się kwestią ubezpieczenia swojego domu. Odnalazłem na taki artykuł: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało powiedziane, iż kominiarz powinien kontrolować instalację kominową minimum raz w roku. W przypadku gdy palę eko groszkiem to aż cztery razy do roku - to już chyba przesada. Przeczytałem także, że w wypadku nieposiadania aktualnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel jest w stanie mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:06

Jak często powinienem wzywać kominiarza w domu mieszkalnym?

#2 Postautor: adriansola » 19 maja 2016, 12:55

Dzień dobry, nie mam dla Ciebie wesołych wieści. Wg prawa budowlanego tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług kominiarza nawet do czterech razy w roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Ubezpieczyciel wymaga aby kominiarz raz w roku dokonał czynności kontrolnych i podstemplował protokół. Także dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niesprawny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie kasuje aż tak wiele. Jest to kosz rzędu 200 zł za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Wasze opinie na dowolny temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość